AirFair 2016 w Bydgoszczy

W dniu 20 maja 2016 r. byliśmy gośćmi X edycji Międzynarodowej Wystawy AirFair 2016, która odbyła się na terenie Wojskowych Zakładów Lotniczych nr 2 w Bydgoszczy.

 

Wspólnie z reprezentującymi Akzo Nobel przedstawicielami marki Aerospace Coatings AkzoNobel oraz INTERPON mieliśmy okazję zwiedzenia nowopowstałej hali malarni oraz obsługi średniodystansowych samolotów transportowych i pasażerskich. To w tym właśnie obiekcie, prawdopodobnie już w niedługim czasie będą remontowane takie samoloty, jak C-130E HERCULES, czy cywilne AIRBUS 3210 oraz BOENING 767-300ER. W trakcie naszej wizyty trwały już pierwsze prace remontowe samolotu C-130E HERCULES.

Wizyta stała się również okazją do zakończenia ustaleń końcowych pomiędzy ANAC a PPHU METALMAL w zakresie dotyczącym uruchomienia przez naszą firmę linii barwienia żywic lotniczych. Wstępnie założono, iż linia ta zostanie uruchomiona na przełomie III i IV kwartału 2016 r. , umożliwiając klientom zakup produktów ANAC na terenie Europy Środkowej w ilościach mniejszych, aniżeli ilości pełnokompletowe. Dotychczas najbliższa tego typu linia zlokalizowana była na terenie Rumunii.

Liczne spotkania w trakcie naszej wizyty dały nam również możliwość szerokiej dyskusji z klientami i partnerami biznesowymi.

 (foto – Henryk Siatecki)