O Metalmal

PPHU „METALMAL” HENRYK SIATECKI jest firmą działającą w zakresie dystrybucji produktów chemicznych jednego z największych na świecie producentów farb i lakierów – korporacji AKZO NOBEL.

Nasza firma jest autoryzowanym dystrybutorem wyrobów marki INTERPON (farby proszkowe), SALCOMIXCROMADEX (przemysłowe farby ciekłe) oraz AKZO NOBEL AEROSPACE COATINGS (ANACfarby dla lotnictwa).


Kadrę pracowniczą stanowi w pełni wykwalifikowany zespół osób posiadających odpowiednie przeszkolenie i doświadczenie w zakresie dystrybucji wyrobów lakierniczych wymienionych powyżej marek, należących do korporacji AKZO NOBEL.


Realizacja zamówień odbywa się bezpośrednio z naszego magazynu dystrybucyjnego w Środzie Wielkopolskiej lub z jednego z wielu fabrycznych europejskich magazynów dystrybucyjnych, za pośrednictwem firm spedycyjnych FEDEX oraz RABEN, UPS lub DPD.

Posiadana przez nas własna flota transportowa pozwala również w szczególnych przypadkach na wykonanie dedykowanego szybkiego transportu paletowego do klienta na terenie województw: wielkopolskiego, łódzkiego, dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego w ciągu całej doby (na wywołanie klienta). W tego typu przypadkach, szczególnie naszym kluczowym klientom pracującym „w ruchu ciągłym” zapewniamy możliwość dostaw towaru również w porze nocnej.


Posiadana przez PPHU METALMAL linia barwienia żywic umożliwia produkcję farb jedno lub dwukomponentowych w kolorach RAL, NCS, BS, Panton oraz innych kolorach systemowych. Dokonujemy również laboratoryjnego doboru koloru na bazie dostarczonych paneli wzorcowych przez klienta.